Wywiad z Przemysławem Marciniakiem – zawodnikiem M40.pl Poznań

M40.pl Poznań ma za sobą 11 spotkań w lubuskiej II lidze futsalu. Jak oceniasz dotychczasowe rezultaty?
Po 11 spotkaniach zajmujemy 5 miejsce w lidze. Do końca sezonu pozostały 3 mecze, w których celem jest zdobycie minimum 7 punktów. Przed sezonem zakładaliśmy ciężką walkę o dobrą pozycję w tabeli. Liga jest bardzo wyrównana. W kilku meczach bardzo pechowo straciliśmy punkty, dlatego uważam, że nasza aktualna pozycja w tabeli powinna być trochę wyższa niż obecna. Jednak cały czas realnym celem na zakończenie sezonu jest osiągnięcie miejsca na podium.
W  przyszłym sezonie mamy jednak apetyt na grę w I lidze, na co szanse cały czas są bardzo duże.

Czy któryś z zespółów lubuskiej II ligi futsalu zaskoczył Cię swoją dotychczasową grą w bieżącym sezonie? Ktoś był dla Ciebie zaskoczeniem?
Gratulacje należą się zespołowi z Obornik, który już 3 kolejki przed końcem zapewnił sobie awans do 1 Ligi Futsalu. Bardzo pozytywnie pod względem sportowym i marketingowym działa KS Credo Futsal Piła. Jeśli chodzi o ciekawe mecze to zawsze są one grane w derbach Wielkopolski z UKS Mosina oraz Credo Piła.
Poziom jest bardzo wyrównany, co pokazały różne spotkania gdzie praktycznie prawie każda drużyna jest w stanie wygrać z każdą inną.

Co możesz powiedzieć o drużynie? Jaka atmosfera panuje na treningach?  Jakie są relacje wśród zawodników?
Od początku istnienia klubu główną ideą, jaka nam przyświecała to „radość futsalu”. Drużyna jest bardzo dobrym kolektywem. Pomagamy sobie na boisku i poza nim. Na każdym treningu i meczu staramy się cieszyć grą i wspólnymi relacjami. Atmosfera w szatni i na treningach jest bardzo dobra. Choć do każdego treningu i meczu podchodzimy bardzo skoncentrowani i zaangażowani, jednak nie brakuje momentami luźniejszej i humorystycznej atmosfery.
Muszę również dodać, że każdy z zawodników nie tylko wspiera nasz klub zaangażowaniem na treningach i meczach, ale też poprzez organizacyjne działania.

Czy ciężko jest Ci pogodzić treningi/mecze z pracą i życiem prywatnym? Masz na to swój „złoty środek”?
Poza treningami w M40.pl Poznań, gram również w zespole, który z powodzeniem występuje w lidze trawiastej „Canarinhos Skórzewo” (www.canarinhosskorzewo.pl).
Mimo innych obowiązków, takich jak w moim przypadku prowadzenie firmy, a innych zawodników praca czy studia, staramy się podchodzić do każdego treningu profesjonalnie. Myślę, że moim kluczem  do możliwości połączenia tak wielu obowiązków jest pasja do futsalu i do sportu, którą posiadam od wielu lat.  Poza treningami każdy z zawodników stara się dbać o dobrą formę i prowadzić zdrowy tryb życia.

Zespół nazywa się „M40.pl Poznań”.  Sponsorem tytularnym jest Agencja Ineraktywna M40.pl, której jesteś właścicielem. Czym właściwie zajmujecie się na co dzień?
Agencja M40.pl powstała w 2007 roku. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w branży internetowej. Na początku skupialiśmy się głównie na tworzeniu stron internetowych. Dziś kompleksowo obsługujemy firmy, głównie zajmując się marketingiem internetowym. Skupiamy się mocno na skutecznym pozycjonowaniu stron i sklepów internetowych oraz promowaniu i reklamowaniu firm w Internecie. Poza działaniami komercyjnymi wspieramy różne akcje i organizacje. Głównie staramy się pomagać w sporcie.
Podobnie jak na boisku, w Agencji z pasją podchodzimy do tego, co robimy.

Jak mi wiadomo, macie również do dyspozycji gadżety meczowe dla kibiców. Co im oferujecie?
Każdy kibic otrzymuje od nas szalik klubowy oraz specjalnie przygotowane gadżety reklamowe. Staramy się aby kibice dobrze czuli się na naszych meczach. Dodatkowo każdemu kibicowi zapewniamy moc atrakcji i niesamowite emocje w każdym spotkaniu 🙂
Przy okazji chciałbym bardzo mocno podziękować drugiemu sponsorowi, firmie ReklamowyGadżet.pl, który ufundował Gadżety i prezenty dla kibiców oraz mocno wspiera nas w działaniach. Podziękowania należą się także firmom Akademia-slonca.pl oraz 36minut.pl które także bardzo mocno nas wsparły w tym sezonie.

W bieżącym sezonie macie do dyspozycji halę sportową POSiR, prz ul. Chwiałkowskiego w Poznaniu. Czy dogodniejsza lokalizacja względem roku poprzedniego, przekłada się na ilość kibiców i jakość gry?
Na Sali sportowej POSiR’u czujemy się bardzo dobrze. Dzięki cotygodniowym treningom na tej hali możemy dobrze przygotować się do każdego meczu. Jesteśmy jedynym klubem futsalowym z Poznania grającym w ogólnopolskiej lidze futsalu, dlatego cieszę się, że możemy rozgrywać mecze w dobrej lokalizacji w Poznaniu. Na pewno przełożyło się to na większe zainteresowanie meczami wśród kibiców.

Jak zapatrujesz się na Wasz najbliższy mecz z KS Credo Futsal Piła? Spotkanie, które otrzymało miano „Derbów Wielkopolski”.
Jak każde derby, dzisiejszy mecz będzie „rządził się swoimi prawami”. Jesteśmy niesamowicie zmotywowani, żeby zrewanżować się za porażkę w poprzedniej rundzie w Pile. Jak na każdym meczu w Poznaniu, kibiców czekają niezapomniane wrażenia i dramaturgia do ostatniej sekundy meczu. To mogę zagwarantować! 🙂

 Jak myślisz, kto według Ciebie ma największą szansę na podium ligii, obok zespołu Auto Wicherek Oborniki, który zapewnił już sobie zwycięstwo?
Jak już wspomniałem, poziom ligi jest bardzo wyrówny, co widać m.in. po tym, że aktualnie 3 i przedostatnie miejsca w tabeli dzieli tylko 6 punktów. M40.pl  Poznań do końca będzie walczyć o podium w tym sezonie. Mój typ na zakończenie sezonu to:

Auto Wicherek Oborniki, 2. Credo Futsal Piła, 3. M40.pl Poznań 🙂

Chciałbyś coś przekazać kibicom?
Przede wszystkim chciałbym bardzo mocno podziękować wszystkim kibicom, którzy wspierają nas na meczach oraz tych, którzy śledzą nasze działania w mediach. Praktycznie na każdym meczu do hali w Poznaniu przychodzi taka ilość kibiców, że trudno już znaleźć wolne miejsce na trybunach. Nawet na meczach wyjazdowych, jak np. mecz w zeszłym roku w Pile i Mosinie w tym roku, zawitali nasi kibice.
Sezon dobiega końca. Mam nadzieję, że osiągniemy dobry wynik sportowy. Cieszę się, że drużyna rozwija się w dobrym kierunku. Mamy coraz większą ilość kibiców, partnerów i przyjaciół klubu. Zgrany zespół zawodników jest przy tym bardzo mocno zaangażowany w działania klubu.
Na koniec dodam jeszcze, że być może drużyna M40.pl Poznań będzie miała możliwość w przyszłym sezonie gry w I Lidze Futsalu o co będziemy się starać.

– – –

Adrian Goliński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *