Remis na inaugurację. Mecz 1. Kolejki już za Nami!

Drużyna M40.pl Poznań reprezentująca Poznań na futsalowej mapie polskie zainaugurowała rozgrywki w 2. Lidze futsalu. Rywalem Poznaniaków była trzecia w poprzednim sezonie ekipa Celulozy Ravens Kostrzyn.
Futsaliści z Poznania byli stroną przeważającą. Już w 2 minucie wynik otworzył najlepszy tego dnia na placu Grzegorz Urbański. Gospodarze kontrolowali przebieg meczu, stwarzali sytuację, brakowało jednak skuteczności. Kostrzynianie przez większą część gry odbijali się od solidnej defensywy Poznaniaków. W końcówce I połowy szczęścia dopisało jednak przyjezdnym, którzy na minutę przed końcem I połowy strzelili wyrównującą bramkę.
W drugiej części Poznaniacy nie pozwalali przeciwnikom stworzyć zagrożenia pod bramką, sami atakowali jednak pomimo kilku okazji nie zdołali przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Wynik 1:1 z pierwszej połowy okazał się wynikiem końcowym i drużyny zeszły z boiska dzieląc się punktami.
Duże brawa należą się kibicom, którzy licznie zgromadzili się na hali POSiR przy ul. Chwiałkowskiego 34 w Poznaniu i aktywnie wspierali poznańską drużynę.
Patryk Rzepka (Trener M40.pl Poznań) – Głównym założeniem na dzisiejszy mecz było odcięcie przeciwników od gry ofensywnej i to się udało. Goście przez cały mecz stworzyli raptem dwie dogodne sytuacje, bramkę strzelili dość przypadkowo, możemy więc uznać, że tym elemencie zagraliśmy poprawnie. Szkoda niewykorzystanych okazji, szczególnie tych w pierwszej połowie bo przy tak dobrej defensywie stosunkowo łatwo byłoby nam utrzymać wywalczoną przewagę. W naszej drużynie jest wielu nowych zawodników, widać było dzisiaj, że jeszcze nie jesteśmy do końca zgrani, że ten mechanizm jeszcze nie działa tak dobrze jakby mógł, stąd nieskuteczność w ataku. Każdy kolejny mecz będzie działał na naszą korzyść, z niecierpliwością czekamy na kolejne starcie. Dziękujemy kibicom za tak liczne przybycie na ten mecz, dali nam duże wsparcie. Wierzymy, że w kolejnym spotkaniu pomogą nam uzyskać jeszcze lepszy rezultat.

Poznaniacy w 2. kolejce zagrają w najbliższą niedzielę w Obornikach z tamtejszym Auto-Wicherkiem. Na mecz serdecznie zapraszamy!